PH-plus Рідина для коригування рівня pH.
Підвищувач РН для стадії росту та цвітіння. Калію гідроксид (КОН) 50%. На всіх стадіях росту.
Коректор Hesi Ph-PLUS можна використовувати в поєднанні з Hesi PH-minus Bloom
За допомогою цього продукту можна безпечно підвищити рівень pH розчину до необхідного рівня. Цей продукт призначений для використання під час періоду цвітіння рослин.
Внимание! Концентрований засіб, використовуйте з обережністю.
Роль кислотності (рН) у гідропоніці рослин
Можливо, один із найбільш не виявлених аспектів садівництва — рН. Дуже важливий як у гідропонному, так і в органічному та звичайному «земляному» садівництві. рН вимірюється в шкалі від 1 до 14; значення рН 7 вважається нейтральним. Кислоти мають значення нижче 7, а щіток (основи) вище.
Технічно, термін pH належить до potential водню — гідроксильного іону, що міститься в розчині. Розчини іонізуються в позитивні та негативні іони. Якщо розчин має більше водневих (поживних) іонів, ніж гідроксильних (нероздільних) іонів, тоді це кислота (1-6.9 за шкалою pH). І навпаки, якщо розчин має більше гідроксильних іонів, ніж іонів водню, розчин — щілоч (або основа), з діапазоном 7.1–14 за шкалою pH. Чиста вода має баланс водневих (H+) і гідроксильних (О-) іонів, і тому має нейтральний pH (pH 7). Коли вода менш чиста, вона може мати pH або вище або нижче 7.
Шкала pH логарифмічна, що означає, що кожна одиниця зміни дорівнює десятиразовому зміні концентрації іонів водню/гідроксилу. Іншими словами, розчин з pH 6 удесятеро кисліший, ніж розчин з pH 7; а розчин з pH 5 буде вдесятеро більш кислий, ніж розчин з pH 6 і в сто разів кисліший, ніж розчин з pH 7. Це означає, що коли ви регулюєте pH вашого поживного розчину, і вам необхідно змінити pH на два елементи (наприклад із 7.5 до 5.5) ви маєте використовувати вдесятеро більше регулятора pH, ніж якби зміняли pH тільки на один пункт (з 7.5 до 6.5).
Чому так важливий pH?
Коли pH не на належному рівні, рослина почне втрачати здатність поглинати деякі з обов'язкових елементів, необхідних для здорового росту. Для всіх рослин є специфічний рівень pH, який виробляє оптимальні результати. Цей рівень pH змінюється від рослини до рослини, але взагалі більшість рослин воліють злегка кисле середовище росту (між 6.0-6.5); хоча більшість рослин усе ще можуть існувати в середовищі з pH між 5.0 і 7.5.
Підвищена кислотність поживного розчину знижує здатність рослини до засвоєння основних речовин: фосфор, азот, калію, магнію. Про брак яких зазвичай свідчить поява бурих плям, спочатку по краях старого листя, потім плями поширюються на весь лист і починають з'являтися на молодому листі, потім починається відмирання тканин починаючи з кінчиків і краєм старих листя. А оскільки калій бере участь у перетворенні азоту в амінокислоти та його брак призводить до накопичення в клітинах токсичного аміакового азоту, що призводить до відмирання тканин унаслідок зневоднення, то це пояснює чому некрозних плям зазвичай більше лише із сонячного боку (пальне сонячне світло прискорює зневоднення). Одна з проблем гідропоніки, як відомо, підвищення кислотності поживного розчину — вода згодом закисає. Для контролю за кислотністю потрібен спеціальний прилад pH-метр, але зазвичай усе просто змінюють розчин кожні 2 тижні та все.
Також для гідропоніки в домашніх умовах актуальна та проблема перевибування поживних речовин через помилки під час приготування розчину, яка сильно уповільнює ріст і порушує пропорції рослини, також викликає відмирання тканин листя, а іноді й загибель рослини.
Коли pH підвищується більш ніж 6.5, деякі з поживних речовин і мікроелементів починають із розчину випадати в осад і осідати на стінках резервуара та рослинного піддона.
Для прикладу: залізо може наполовину випасти в осад за рівня pH 7.3 і за pH 8 у розчині практично взагалі не залишиться заліза. Для ваших рослин, щоб вони могли використовувати поживні речовини, вони мають бути розчинені в розчині. Щойно поживні речовини випали в осад із розчину, ваші рослини більше не зможуть поглинати їх, страждатимуть (або помруть). Деякі речовини також зникають із розчину, у разі зниження pH.
Основні | |
---|---|
Виробник | Hesi |
- Ціна: 530 ₴